کفن لاغری پزشکی درمانی کلینیک تبلیغات

کفن: لاغری پزشکی درمانی کلینیک تبلیغات تبلیغات خدمات درمانی خبر

گت بلاگز اخبار گوناگون عجیب‌ترین موارد پزشکی در دنیای حیوانات

همانطور که موارد پزشکی ممکن است در نوزاد انسان بروز کند، احتمالا رخ دادن آن در نوزادان حیوان ها نیز وجود دارد. البته موارد پزشکی استثنایی حیوانات همواره در وقت

عجیب‌ترین موارد پزشکی در دنیای حیوانات

عجیب ترین موارد پزشکی در دنیای حیوانات

عبارات مهم : حیوان

همانطور که موارد پزشکی ممکن است در نوزاد انسان بروز کند، احتمالا رخ دادن آن در نوزادان حیوان ها نیز وجود دارد. البته موارد پزشکی استثنایی حیوانات همواره در وقت تولد رخ نداده و ممکن است بر اثر بعضی تغییرات، در سنین بالاتر بروز کنند.

وجود زائده بر روی قسمتی خاص از روی بدن، داشتن چند انگشت بیشتر، داشتن دو سر و دیگر موارد که حین تولد نوزادان انسان ها بروز کرده و ما را ناراحت می کنند، ممکن است در حیوانات نیز به وجود بیایند و در این مورد تفاوتی وجود ندارد. یک نوزاد انسان در صورت داشتن موارد پزشکی استثنایی سریعا تحت درمان قرار می گیرد، ولی حیوانات دارای موارد پزشکی از بدو تولد و یا دچار شده است به آن در طول زندگی، اغلب محکوم به فوت خواهند بود.

عجیب‌ترین موارد پزشکی در دنیای حیوانات

در ادامه ده مورد از استثنایی ترین موارد پزشکی در دنیای حیوانات و حیات وحش که تا امروز رویت شده است است را مرور خواهیم کرد.

جوجه تیغی مبتلا به سندروم بالن

همانطور که موارد پزشکی ممکن است در نوزاد انسان بروز کند، احتمالا رخ دادن آن در نوزادان حیوان ها نیز وجود دارد. البته موارد پزشکی استثنایی حیوانات همواره در وقت

اگر روزی در کنار جاده، یک جوجه تیغی که به اندازه یک توپ ساحلی بزرگ باد کرده است را مشاهده کنید چه خواهید کرد؟ احتمالا زیاد انسان ها از این اتفاق خیلی راحت گذشته و یا به شکلی بی رحمانه، تصویری از حیوان ثبت می کنند و آن را در اینستاگرام قرار می دهند. ولی حرکت صحیح، سپردن جوجه تیغی به یک دامپزشک جهت خالی کردن باد آن است!

در سال 2017 یک مرد اسکاتلندی بعد از مواجهه با یک جوجه تیغی که به شکل نامتعارفی باد کرده بود، آن را نزد یک دامپزشک برد. مورد پزشکی این حیوان با نام سندروم بالن آشنا می شود. ریه های جوجه تیغی، که بعدها به وسیله نجات دهنده آن زپلین (Zeppelin) نام گرفت، دچار شکستگی شده است بودند، به همین علت هوا به حفره های بدن آن وارد شده است و حیوان پف کرده بود. زپلین همانند یک بالن، باد کرده بود و به نظر در آستانه انفجار قرار داشت.

دامپزشک تنها از طریق ایجاد کردن بریدگی های در پوست حیوان موجب شد باد آن خالی شود. خوشبختانه موجود خیلی سریع اصلاح پیدا کرد.

عجیب‌ترین موارد پزشکی در دنیای حیوانات

خرس دارای زبان متورم

در سال 2016، دو خرس مشکی آسیایی که در کشور میانمار در حال فروخته شدن به صورت غیر قانونی بودند نجات پیدا کردند. یکی از این دو خرس به یکی از نادرترین موارد پزشکی حیوانات دچار شده است بود. به خاطر سرایت یک عفونت به بدن خرس، زبان آن به اندازه بسیار بزرگی متورم شده است بود، به طوری که حیوان به مشکل قادر بود به خاطر وزن بالای زائده زبانش، سر خود را اوج نگه دارد.

همانطور که موارد پزشکی ممکن است در نوزاد انسان بروز کند، احتمالا رخ دادن آن در نوزادان حیوان ها نیز وجود دارد. البته موارد پزشکی استثنایی حیوانات همواره در وقت

بعد از انجام دو عمل جراحی، دامپزشکان توانستد زائده ای به وزن سه کیلوگرم را از زبان خرس بیرون بیاورند. بعدها مشخص شد عفونت از کرم های انگل دار بوده و از طریق نیش پشه وارد بدن خرس شده است بود. این حیوان خیلی سریع به آغوش برادرش بازگشت و توانست در کنار آن به آسانی بازی کند.

آهوی کوهی دارای دو سر

عجیب‌ترین موارد پزشکی در دنیای حیوانات

یک شکارچی قارچ حین پرسه زنی در اطراف رود می سی سی پی با صحنه ای عجیب، ناراحت کننده و کمی ترسناک رو به رو شد. وی داخل بوته ها، یک آهوی مرده دارای دو سر مشاهده کرد. بعد از این که خبر یافت شدن چنین موجودی عمومی شد، دانشمندان از آن شگفت زده شده است و اعلام کردند این نخستین مرتبه ای است که یک آهوی دم سفید دو سر در محیط زیست یافت می شود.

بعدها و به وسیله اسکن بدن موجود مشخص شد در واقع جسم یافت شده است متعلق به دو آهو بوده هست. این دو قلو دارای یک ستون فقرات بودند، ولی گردن و سرشان کاملا از یکدیگر سوا بود. همچنین در بدن حیوان دو قلب وجود داشت. بر اساس گفته های محققان این یکی از نادرترین موارد پزشکی رویت شده است در تاریخ حیات وحش بوده و به احتمال زیاد باعث شده است موجود به صورت مرده به به دنیا بیاید. قرارگیری آن ها در گوشه ای داخل بوته ها نشان می دهد مادر بعد از تولد دو قلوها تلاش کرده از آن ها مواظبت کند.

شیر کوهی دارای دندان در پیشانی

یک شکارچی اهل آیداهو بعد از مشاهده یکی از استثنایی ترین موارد پزشکی در دنیای حیوانات قادر نبود چشمانش را باور کند. او حین تلاش جهت شکار، با یک شیر کوهی رو به رو شد که به شکل عجیبی بر روی پیشانی آن دندان روییده بود!

هنوز راجع به علت بروز این دسته از موارد پزشکی به صورت دقیق نمی توان نظر داد، ولی محققان حیات وحش راجع به این مورد استثنایی دو ایده ارائه کرده اند. ممکن است مادر حیوان در ابتدایی ترین مراحل تشکیل نطفه، در رحم دو قلو داشته هست، ولی بروز بعضی نارسایی ها باعث شده است یکی از نطفه ها به درستی شکل نگرفته و بعضی قسمت های پرورش یافته آن به بدن نطفه کامل گره بخورند. بر اساس ایده دوم، این اتفاق به خاطر ظاهر شدن یک تومور تراتوم در حیوان، بعد از به دنیا آمدن آن بروز کرده است.

آهوی دارای تیر پیکان دار داخل دنده

یک شکارچی آهو در کارولینای شمالی، بعد از شکافتن بدن یکی از شکارهای خود با یکی دیگر از نادرترین موارد پزشکی رو به رو شد. داخل دنده های آهو، یک تیر پیکان دار وجود داشت! نحوه قرارگیری تیر نشان می داد این تیر تبدیل به بخشی از دنده حیوان شده است بود.

بر اساس گفته های فرزند فرد شکارچی، هنگامی که سی سال پیش پدرش این آهو را مشاهده کرده بود، حیوان قبل از شکار شدن کاملا صحیح و سال به نظر می رسید. بر اساس گفته های یک دامپزشک، بافت استخوانی قادر است داخل بدن، حتی اطراف اشیای خارجی رشد کند و کم کم شکل بگیرد.

گوریل مبتلا به سینوس عفونی

وقتی ویپ (Vip) دچار آبریزش بینی شد، مسئولان باغ وحش محل قرارگیریش در سیاتل آمریکا، به حیوان کمی آنتی بیوتیک دادند، ولی این داروها اثربخش نبود. بعد از سی تی اسکن مشخص شد گوریل نام برده از یک عفونت سینوسی بسیار شدید ولی درمان پذیر زحمت می برد.

یکی از پزشکان محلی جهت انجام عمل جراحی داوطلب شد و چهار ساعت به منظور درمان یکی از نادرترین موارد پزشکی در دنیای حیوانات وقت صرف کرد. وی چرک، بافت و استخوان را از این محل بیرون آورد تا ویپ مرتبه ای دیگر بتواند به آسانی تنفس کند. جراح، که در طول عمرش فقط بر روی انسان ها عمل جراحی انجام داده بود، در مصاحبه ای اعلام کرد حین کار، مبهوت سر بزرگ گوریل شده است بود و نمی توانست لحظه ای از آن چشم بردارد!

خرس دارای پوست ماهی

بعد از این که در سال 2018 و طی آتش سوزی گسترده در کالیفرنیا، یک خرس به شدت دچار سوختگی شد، دامپزشکان به شیوه ای عجیب حیوان را درمان کردند! همانطور که گفتیم بعضی موارد پزشکی بعد از تولد حیوان و در بعضی مواقع، به دست انسان بروز می کنند.

در جریان آتش سوزی گسترده توماس (Thomas Fire) که از نخستین روزهای آخرین ماه سال 2017 شروع شده است بود، پنجه های خرس به شدت آسیب دیده بودند. آن ها پوست سوخته شده است را با پوست تیلاپیا (یک نوع ماهی) پوشاندند.

استفاده پوست ماهی در این موارد پزشکی کمی متداول هست. پیشتر و در کشور برزیل، از پوست ماهی ها به منظور درمان سوختگی های پوست انسان ها استفاده می شد، آیا که دارای کلاژن بالایی بوده و مملو از پروتئین ساختاری هست. به همین علت نیاز به پیوند پوست را کم کردن می دهد. این نتیجه یکی از تحقیقات انجام شده است در سال 2011 است.

دامپزشک ابتدا بر روی محل زخم خرس به میزان زیادی پماد ریخته و سپس پوست تیلاپیا را بعد از بیهوش کردن حیوان، بر روی بخش سوخته بخیه کرده بود. از طرفی می دانیم جهت خرس ها، انواع ماهی جزو لذیذ ترین غذاها محسوب می شوند، به همین علت به منظور جلوگیری از تلاش خرس جهت گاز گرفتن پوست ترمیمی، پنجه حیوان با لایه محافظی از کاغذ برنج و پوسته ذرت پوشیده شد. بعدها بر روی یک خرس و شیر کوهی آتش گرفته دیگر در جریان آتش سوزی توماس، عمل جراحی مشابهی انجام شد.

موساسور دارای یک دندان داخل استخوان صورت

در سال 2016، یک زیست شناس بقایایی از یک جفت موساسور را از زیر زمین پیدا کرد. آن ها خزنده های دریایی بودند که میلیون ها سال قبل در کنار دایناسورها زندگی می کردند. در بقایای یاد شده، دو موساسور حدود 75 میلیون سال پیش سر به سر با یکدیگر گلاویز شده است بودند. داخل صورت یکی از طرفین جنگ، یک دندان از دیگری به یادگار باقی مانده بود!

بر اساس شواهد و زوایای فرو رفتگی، حمله به قصد مطیع ساختن موساسور شکست خورده و نه کشتن آن انجام شده است بود، به همین علت جانور با وجود فرو رفتن یک دندان در صورتش جان سالم به در برده و آثار زخم تا پیش از فوت حیوان تقریبا اصلاح پیدا کرده بود.

سمور دریایی مبتلا به نفس تنگی

میشکا (Mishka) را باید نخستین سمور دریایی دانست که حداقل بر اساس نمونه های در دسترس، به آسم مبتلا شده است هست. در سال 2014 و میشکا هنگامی که نوزاد بود، در حالتی که به خود میپیچید، در اطراف ساحل آلاسکا پیدا شد. مسئولان آکواریوم سیاتل آمریکا این حیوان را تحویل گرفته و تلاش کردند یکی از نادرترین موارد پزشکی یافت شده است در دنیای حیوانات را درمان کنند.

وقتی حیوان یک سال زیاد نداشت، حمله شدید آسم آن را تحت خطر قرار داده بود. آینده نگری می شود آتش سوزی واقع در شرق واشنگتن باعث بروز آسم در این سمور دریایی شده است هست. از آنجایی که استنشاق کننده مخصوصی جهت سمور وجود نداشت، مسئولان آکواریوم از یک استنشاق کننده مخصوص گربه ها با نام AeroKat استفاده کرده و به میشکا آموزش دادند چطور از طریق آن تنفس کند.

اکنون حیوان می داند چگونه بعد از قرار دادن صورتش برابر AeroKat، بینی خود را فشار داده و داروی مخصوص را استنشاق کند.

موش صحرایی برهنه مبتلا به سرطان

موش های صحرایی برهنه، جوندگان انعطاف پذیری محسوب می شوند، به طوری که در مقایسه با دیگر پستانداران هم قد و قواره خود، 9 برابر زیاد عمر می کنند. آن ها بدن بسیار مقاومی داشته و اغلب به سرطان دچار نمی شوند، حتی اگر محققان مواد عفونی و سمی را به طور مستقیم به بدنشان وارد کنند. به همین علت آن ها از سال ها قبل به منظور پژوهش اطراف مکانیزم های ضد سرطان و ضد پیری مورد استفاده قرار می گیرند.

در سال 2016 جهت نخستین مرتبه، یکی از استثنایی ترین موارد پزشکی در دنیای حیوانات رخ داد و دو موش صحرایی برهنه مبتلا به سرطان یافت شدند. نخستین مورد خاص در یک موش نر 22 ساله واقع در باغ وحش شیکاگو رخ داده و باعث شده است بود یک تومور بدخیم در سینه آن رشد کند.

مورد دیگر در یک موش صحرایی برهنه نر 20 ساله دیگر بروز کرده بود. بر روی صورت حیوان یک جوش بسیار بزرگ و چرکین رشد کرده و باعث شده است بود موش وزن زیادی را از دست بدهد. در نهایت مشخص شد علت بیماری، بروز سرطان و اختلال های هورمونی بوده هست. محققان جهت جلوگیری از زجر کشیدن این موش بعد از عدم توانایی جهت درمان آن، حیوان را خلاص کردند!

گجت نیوز

واژه های کلیدی: حیوان | پزشکی | حیوانات | پوست انسان | اخبار گوناگون

عجیب‌ترین موارد پزشکی در دنیای حیوانات

عجیب‌ترین موارد پزشکی در دنیای حیوانات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz